Dziewczęta i chłopcy w różnym wieku odczuwają negatywny wpływ mediów społecznościowych

1 kwietnia 2022, 12:53

Chłopcy i dziewczęta mogą w różnym wieku odczuwać negatywne skutki używania platform społecznościowych, wynika z badań przeprowadzonych przez międzynarodową grupę ekspertów. Z badań opublikowanych na łamach Nature Communications wynika, że u dziewcząt negatywny związek pomiędzy używaniem platform społecznościowych a satysfakcją z życia pojawia się w wieku 11-13 lat, u chłopców zaś w wieku 14-15 lat



W Windows Vista nie ma błędu - twierdzi Microsoft

5 grudnia 2006, 10:13

Microsoft potwierdził, że Windows Vista może zostać zaatakowany przez szkodliwy kod, który powstał w 2004 roku, zaprzeczył jednak, że jest to wynik błędów w systemie operacyjnym.


Jak się kradnie w Internecie

30 kwietnia 2007, 11:02

Amerykańska rządowa organizacja IC3 (Internet Crime Complaint Center), która została utworzona przez FBI i NW3C (National White Collar Crime Center) opublikowała raport dotyczący przestępczości internetowej w 2006 roku.


© Dey

Czego boją się menedżerowie IT?

30 stycznia 2008, 15:02

Bezpieczeństwo nie jest już największym zmartwieniem menedżerów ds. IT. Najnowsze badania sugerują, że obecnie bardziej martwią się oni o dostęp do Sieci.


Zdiagnozowała nowotwór przez Internet

27 sierpnia 2008, 09:11

Madeleine Robb z Manchesteru zauważyła na zamieszczonym w Internecie zdjęciu z pierwszych urodzin dziewczynki z Florydy wczesne objawy siatkówczaka (łac. retinoblastoma). Napisała maila do jej matki Megan Santos, doradzając wizytę u lekarza. Od jednej z siatkówek inaczej odbijało się światło, przez co wyglądało na zamglone. Gdy podejrzenia Brytyjki się potwierdziły, dziecko przeszło operację i chemioterapię.


Polacy wyprzedzili gigantów

22 stycznia 2009, 13:10

Wczoraj media doniosły, że światowi giganci - Symantec, Kaspersky i AVG Internet Security - udostępnili wersje beta swoich programów antywirusowych dla systemu Windows 7. Rynkowych potentatów wyprzedziła jednak polska firma ArcaBit.


Chrome przyspiesza

18 marca 2009, 12:58

Google wciąż walczy o rynek przeglądarek. Firma przygotowała nową wersję beta Chrome'a. Będzie ona pierwszą dużą aktualizacją przeglądarki od czasu jej premiery.


© Dey

USA 15 lat za Koreą Południową

26 sierpnia 2009, 11:08

Organizacja Communications Workers of America (CWA) przeprowadziła badania, z których wynika, że w prędkości dostępu do Sieci USA są 15 lat za światowym liderem - Koreą Południową. W latach 2007-2009 średnia prędkość połączenia internetowego w USA wzrosła jedynie o 1,6 megabita na sekundę.


Olbrzymia nagroda za... 10 balonów

4 grudnia 2009, 12:56

DARPA (Agencja Badawcza Zaawansowanych Projektów Obronnych) postanowiła w nietypowy sposób zbadać możliwości portali społecznościowych. Ogłosiła konkurs, w którym można wygrać 40 000 dolarów.


IE9 bez Flasha

1 maja 2010, 09:52

Microsoft oświadczył, że Internet Explorer 9 nie będzie obsługiwał technologii Flash, obsłuży za to tylko i wyłącznie format wideo H.264. Koncern z Redmond jest zatem drugą, po Apple'u, znaczącą firmą, która w swoich produktach zaczyna rezygnować z technologii Adobe.


Jubileusz 75-lecia Polskiej Akademii Nauk